ביטוח סייבר

זהו הסיוט הגדול ביותר של כל עסק. באמצע יום עבודה וללא כל התרעה מוקדמת, כל מחשבי החברה חדלים לפעול. על המסכים מופיעה הודעה אחידה: זוהי מתקפת סייבר, כדי לשחרר את הנעילה עליכם לשלם כופר.
מתקפת סייבר, שלרוב מתנהלת בין מדינות אויבות, הפך בשנים האחרונות לאחד מכאבי הראש הגדולים של החברות הגדולות והקטנות כאחד. מהרגע שמחשבי החברה משותקים, מתרחשים שני דברים: ראשית, אין כל אפשרות להמשיך לעבוד והכנסות החברה נפגעות באופן משמעותי. שנית, החל מהרגע שבו מתבצעת מתקפת סייבר, כל החומר הקיים במחשבי החברה, כולל כל מאגרי המידע ומסד הנתונים, חשוף לעיניהם של ההאקרים שביצעו את התקיפה.
לרוב, התוקפים מאיימים כי אם בתוך פרק זמן מוגדר לא יעבור הכסף לחשבון הבנק שלהם, הם יחלו בהפצת מסד הנתונים של החברה לכל דורש, או לחילופין יחלו במחיקה מאסיבית של קבצים חשובים מבלי יכולת לשחזר אותם מחדש.
מדובר בנזק שקשה לאמוד אותו. לעיתים, עבודה של שנים יורדת לטמיון במקרה שבו החברה מסרבת לשלם כופר או שאין ביכולתה לעמוד בסכומי העתק.
לשם כך, הוחל בשנים האחרונות בקרב חברות רבות לרכוש פוליסת ביטוח סייבר, שנועד להעניק כיסוי ביטוחי למקרה שבו מחשבי החברה הותקפו ונגרם נזק כלכלי לחברה.
פוליסת ביטוח סייבר מעניקה כיסוי ביטוחי מפני תביעות המוגשות על ידי צד ג' (ספקים לקוחות וכו'), כיסוי ביטוחי בעקבות נזקי הפריצה ועלויות תיקונה, כיסוי ביטוחי שנגרם לחברה כתוצאה מאובדן הכנסות, כיסוי ביטוחי שמכסה את עלויות הטיפול במשבר, כולל שכירת משרד יחסי ציבור, תשלום הכופר, פגיעה במערכת המחשוב וכדו'.
חשוב לזכור: גם אם דאגתם לביטוח לעסק שלכם, כולל ביטוח מבנה ותכולה, כולל ביטוח אחריות מקצועית או ביטוח לנושאי משרה, במקרה של מתקפת סייבר, אתם לא מבוטחים. בעידן הנוכחי, מנהלי חברות שמאגרי המידע שלהם שווים הון, חייבים לבטח את העסק ואת עצמם בביטוח סייבר מקיף שמעניק להם כיסוי ביטוחי מלא למקרה של מתקפת סייבר.
המומחים של יתרונות, המתמחים בביטוחי סייבר, ישמחו להעניק לכם את הייעוץ המקצועי בתחום ולספק לכם את ההצעה לביטוח סייבר המשתלם ביותר, שיאפשר לכם להמשיך לעבוד בראש שקט. 

 

מעוניינים בייעוץ או ליווי ביטוחי? השאירו פרטים ונחזור אליכם