ביטוח משכנתא

כשאנחנו מגיעים לבנק לקחת משכנתא, אנחנו לרוב נדרשים ע"י הבנק לעשות גם ביטוח משכנתא, כאשר הבנק הוא זה שנרשם כמוטב בפוליסה. מאחר ומרבית אזרחי ישראל רוכשים את בית המגורים שלהם באמצעות משכנתא שהיא למעשה התחייבות כלכלית ארוכת שנים, הבנק מבקש לבטח את עצמו. חשוב לעשות את ביטוח המשכנתא הטוב ביותר, על מנת שבמקרה של פטירת אחד מההורים חלילה, נטל התשלום החודשי לא ייפול על האלמן או האלמנה. לכן, ביטוח משכנתא, פוטר את הצד השני מהמשך תשלומי המשכנתא, במקרה שבו הגבר או האישה הלכו לעולמם, לפני תום מועד תשלום המשכנתא.
מטרת ביטוח משכנתא נועדה לאפשר לבני המשפחה שלא להגיע למצב של קריסה כלכלית בנוסף לאסון שפקד אותם באיבוד אבי או אם המשפחה. כדי שהמשפחה לא תגיע למצב שבו הבנק מממש את הבית הממושכן ומוכר את הדירה ומותיר את המשפחה האבלה ללא בית וללא יכולת לרכוש דירה אחרת, ביטוח המשכנתא הוא מחויב המציאות. במקרה של מוות, חב' הביטוח היא שמשלמת את יתרת החוב לבנק.
בשונה מביטוח חיים או כל ביטוח אחר שבו המבוטח יכול לקבוע מי יהיו רשומים בפוליסה כמוטבים ואף לערוך בו שינויים בשמות המוטבים בהמשך הדרך, בביטוח משכנתא, רק הבנק או הגוף המלווה, הוא שרשום כמוטב ולא ניתן לשנות זאת, ללא אישורו של המוטב. 

בחר את החברת הביטוח המועדפת עליך:
מעוניינים בייעוץ או ליווי ביטוחי? השאירו פרטים ונחזור אליכם