ביטוח אנשי מפתח

ביטוח "אנשי מפתח", כשמו כן הוא. הוא נועד להעניק לחברה כיסוי ביטוחי במקרה שבו איש המפתח של החברה, זה שבלעדיו פעילות החברה משותקת או שנגרמת פגיעה כלכלית משמעותית בהיעדרו, אינו יכול יותר לעבוד.
חברות רבות במשק מעסיקות אנשי מפתח. כאלו שהידע שלהם, כמו גם הניסיון רב השנים שלהם בתחום, שווה הון רב. בחלק מהחברות מדובר באנשי מפתח המחזיקים בסודות החברה ובהעדרם, פעילות החברה עשויה להיות משותקת לחלוטין.
ביטוח אנשי מפתח נועד להגן על החברות והעסקים למקרים שבהם איש המפתח חלה, נפצע או חלילה הלך לעולמו. החברה מקבלת את מלוא הפיצויים בגין הנזק שנגרם לחברה כתוצאה מהפסקת העבודה של איש המפתח. מטרת הביטוח היא למנוע זעזועים כלכליים בחברה ולאפשר לה לבנות את עצמה מחדש.
ביטוח אנשי מפתח נועד לא רק לחברות פעילות, כי אם גם לחברות שנמצאות בשלבי הפיתוח. דווקא בחברות אלו, כמו גם בחב' סטארט-אפ, כאשר רק קבוצה מצומצמת של יודעי סוד שותפה לתהליך פיתוח המיזם, העדרו של איש המפתח עשוי לגרום למיזם כולו לקרוס ולגרום להשקעה הכספית האדירה לרדת לטמיון. לדוגמא: לעיתים רבות, מפתח התוכנה של החברה הינו היחיד שמכיר את רזי התוכנה שכתב ובהעדרו, ראשי המיזם יידרשו להתחיל את כל התהליך מההתחלה ולבנות את המיזם מחדש.
בבניית הפוליסה, יודעים אנשי המקצוע של חברת הביטוח להעריך ולאמוד, מהו הנזק הכספי שייגרם לחברה במקרה שבו איש המפתח יחלה, ייפצע או חלילה ימות. גם מחזור ההכנסות של החברה, עלויות הכשרת איש מפתח חדש, פגיעה במקורות האשראי של החברה וכן אובדן לקוחות פוטנציאלי, נלקחים בחשבון. בהתאם לשקלול כל הנתונים, נקבע גובה הפרמיה שהחברה משלמת עבור הפוליסה.
המומחים של "יתרונות", המתמחים בביטוח אנשי מפתח, ישמחו לשבת איתכם לפגישה אישית ייעוץ ולהעניק לכם מניסיונם הרב את הייעוץ המקצועי בתחום. 

 

מעוניינים בייעוץ או ליווי ביטוחי? השאירו פרטים ונחזור אליכם