ביטוח בתי כנסת

רבות נכתב ונידון בסוגיית בתי הכנסת. על מי מוטלת האחריות במקרים של גניבה, אובדן, נזק או תביעה של מישהו שנפצע בתוך מתחם בית הכנסת. האם הגבאים, על אף שלרוב עבודתם נעשית בהתנדבות, הם שאחראים על כך או רב הקהילה, או שאולי האחריות היא משותפת לכל חברי הקהילה.
לא נעסוק כאן בדיון המשפטי המורכב, אך די אם נאמר שלרוב, גבאי בתי הכנסת, הם שאחראים על הנעשה במתחם ויש להם אחריות על המתרחש בין כתלי בית הכנסת ובכל שטח המבנה שעליו הם מופקדים.
גבאים רבים אינם יודעים שאלמלא יבטחו את בית הכנסת ואת הגבאים, הם עלולים להיות חשופים לתביעות אישיות בגין נזקים שנגרמו בתוך בית הכנסת, בין אם ע"י אחד מחברי הקהילה הקבועים ובין אם ע"י אורח שהגיע להתפלל במקום באופן חד פעמי.

פוליסת הביטוח לבתי הכנסת כוללת לרוב ביטוח תכולה שכולל את ספרי התורה, הכיסויים לספרי התורה והכתרים, ספרי הקודש, תשמישי קדושה וחפצי המתפללים, כיסוי במקרה של נזקי פריצה לבית הכנסת, פיצוי במקרה של הצפה, שריפה, פגעי מזג האוויר, רעידת אדמה וכדו'. ניתן לבטח את ספרי התורה גם כאשר ספר התורה יוצא מחוץ למתחם ביהכנ"ס, לדוגמא לבתי אבלים או שהוא מושאל לבית כנסת אחר לתקופה מסוימת.
חשוב לוודא שיש לבית הכנסת גם ביטוח צד שלישי המעניק כיסוי ביטוחי כלפי המתפללים ואורחיהם למקרה של פגיעה בתוך מתחם בית הכנסת, או למקרה של הרעלת מזון או משקאות בעת עריכת אירועים ושמחות במקום.
מאחר ובתי הכנסת בימינו משמשים לא רק כמקום תפילה, אלא גם כמקום מפגש וקיום אירועים ובמקומות רבים חיי הקהילה נסובים סביב בית הכנסת, חשוב שגבאי בתי הכנסת ידעו מהי האחריות המונחת על כתפיהם.
במקרים רבים, בתי הכנסת הם רכוש העירייה. מטבע הדברים, העירייה עלולה לדרוש הרחבה של פוליסת הביטוח. רק סוכן מקצועי ומיומן המכיר היטב את תחום ביטוחי בתי הכנסת, ידע לעמוד אל מול גורמי המקצוע ברשות המקומית ולספק עבורכם את הכיסוי הביטוחי המותאם במיוחד לבית הכנסת שלכם.
המומחים של "יתרונות", המתמחים בביטוח בתי כנסת, ישמחו להעניק לכם את מלוא הייעוץ המקצועי ולספק לכם את ההצעה המותאמת והמשתלמת ביותר לבית הכנסת שלכם.
חשוב לזכור: ישנו ביטוח חשוב שנועד להגן על הגבאים ושאר חברי העמותה המפעילה את בית הכנסת. זהו "ביטוח נושאי תפקיד בעמותות", והוא נועד להעניק הגנה אישית על הגבאים ושאר חברי העמותה במקרים של תביעה אישית כנגדם. 

 

מעוניינים בייעוץ או ליווי ביטוחי? השאירו פרטים ונחזור אליכם