כל היתרונות במשכנתא הפוכה

אם הגעתם לגיל 60 ויש בבעלותכם דירה, אתם זכאים למשכנתא הפוכה – משכנתא בריבית של משכנתא רגילה כאשר הכסף משמש אתכם כהלוואה לכל מטרה

מאחר ובני הגיל השלישי אינם יכולים לקבל משכנתא רגילה, קיים מסלול מיוחד הנקרא "משכנתא הפוכה".

משכנתא הפוכה הקרויה גם משכנתא לגיל השלישי או משכנתא פנסיונית, היא למעשה הלוואה הניתנת לבני הגיל השלישי, בתמורה לשעבוד נכס או חלקו של הנכס עד גובה ההלוואה.

בשונה מצעירים הנוטלים משכנתא רגילה, מקבלי המשכנתא ההפוכה אינם חייבים לרכוש נכס בכספי ההלוואה. זו למעשה הלוואה לכל מטרה ומקבלי ההלוואה רשאים להשתמש בכסף כראות עיניהם – החל מהוצאות שוטפות, מחיה, מימון טיפולים רפואיים, כיסוי חובות, עזרה לילדים, ועד מימון טיפולים רפואיים.

אמנם בתמורה לשעבוד נכס ניתן לקבל הלוואה רגילה. הסיבה שמשכנתא הפוכה עדיפה על פני הלוואה רגילה היא שאין צורך בביטוח חיים, אין צורך לוותר על הבעלות על הבית, אין צורך בערבים, ריבית בשיעור דומה לריבית של משכנתא רגילה, ועוד שורה של תנאים שלרוב טובים יותר מהלוואה בנקאית רגילה. לשם כך, עליכם להיעזר בייעוץ מקצועי, שמכיר היטב את הצרכים שלכם ויידע למצוא עבורכם את המשכנתא ההפוכה המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם, ובמקביל ידע לייצג אתכם מול הגופים הפיננסים המעניקים את המשכנתא.

חשוב לדעת: משכנתא הפוכה מיועדת לאלו שעברו את גיל 60 ויש בבעלותם דירה. הדירה כמובן נשארת בבעלותם גם לאחר קבלת הלוואת המשכנתא ההפוכה. אין צורך בהוכחת הכנסות, אין צורך בערבים וההחזר החודשי גמיש לבחירתכם, כולל האפשרות לשלם רק את הריבית עד מועד הפירעון. והכי חשוב: תמיד ניתן למכור את הנכס ולפרוע את יתרת המשכנתא ההפוכה ללא תשלום קנס או עמלת פירעון.

אצל רבים מבני גיל הזהב, מנקרת השאלה – מה יקרה במידה ויצטרכו לעבור לדיור מוגן. חשוב לדעת שאין כל בעיה לעבור לדיור מוגן ואת הבית הפרטי ניתן להשכיר לאחרים. ההלוואה נמשכת כסדרה.

על מנת לאפשר ללווים להמשיך לחיות בכבוד גם לאחר היציאה לגמלאות, מקבלי הלוואת משכנתא הפוכה, יכולים לבחור בין 2 אפשרויות לקבלת הכסף: סכום חד פעמי של כל סכום ההלוואה, או פעימות חודשיות.

מעוניינים בייעוץ או ליווי ביטוחי? השאירו פרטים ונחזור אליכם